Egyetemi Habilitációs Bizottság
A Bizottság elnöke
Mádlné Dr. Szőnyi Judit egyetemi tanár, az MTA doktora, általános ügyek rektorhelyettese
Karok által javasolt tagok:
Dr. Gellér Balázs egyetemi tanár, ÁJK
Dr. Rozsnyai Krisztina egyetemi tanár, ÁJK, póttag
Dr. Gintli Tibor egyetemi tanár, az MTA doktora, BTK
Dr. Bagi Dániel egyetemi tanár, az MTA doktora, BTK, póttag
Dr. Túri László egyetemi tanár, az MTA doktora, TTK
Dr. Kovács M. Gábor egyetemi tanár, az MTA doktora, TTK, póttag
Dr. Horváth Zoltán egyetemi tanár, IK
Dr. Zentai László egyetemi tanár IK, póttag
Dr. Fehérvári Anikó habil. egyetemi tanár, PPK
Dr. Kende Anna egyetemi tanár, az MTA doktora, PPK, póttag
Dr. Sik Domonkos egyetemi tanár, az MTA doktora, TáTK
Dr. Barna Ildikó egyetemi tanár, TáTK, póttag
Dr. Walter György egyetemi tanár, GTK
Dr. Forrai Gábor egyetemi tanár, az MTA doktora, GTK, póttag
Külső tagok
Dr. Őze Sándor egyetemi tanár, Pázmány Péter Katolikus Egyetem, külső tag
Dr. Kotschy András az MTA doktora, igazgató, Servier Kutatóintézet Zrt., külső tag
Dr. Stipsicz András akadémikus, igazgató, Rényi Alfréd Matematikai Kutatóintézet, külső tag
Dr. Boóc Ádám intézetvezető, tanszékvezető egyetemi tanár, az MTA doktora, Károli Gáspár Református Egyetem, külső tag
Tanácskozási joggal
Dr. Döbrössy János egyetemi tanár, TÓK
Dr. Jakab Zoltán habil. egyetemi docens, BGGYK
A Bizottság titkára
Erhardt Ildikó, igazgatási ügyintéző, Rektori Kabinetiroda
A Bizottság feladata
Az EHB az Egyetemi Habilitációs Szabályzatban /EHSz/ megállapított jogköröket gyakorolja. Általában félévente két ülést tart. Az üléseken dönt a kari habilitációs bizottságok javaslatai alapján a „habilitált” cím odaítéléséről, tájékoztatást kap az előző ülés óta benyújtott kérelmekről, illetve egyéb, a hatáskörébe tartozó ügyekről tárgyal. A bizottság mandátuma 2028. június 29-ig szól.