Tanítsunk Magyarországért!
2026 tavaszán ismét elindul a Tanítsunk Magyarországért! kortárs mentorprogram az Eötvös Loránd Tudományegyetemen. A program keretében az ELTE hallgatói Nógrád és Pest vármegye partneriskoláiban tanuló, hátrányos helyzetű általános iskolás diákokat támogatnak mentorálással, közös tevékenységekkel és élményszerzéssel. A program célja a tanulók továbbtanulási és pályaorientációs lehetőségeinek bővítése, valamint személyes fejlődésük elősegítése.
Jelentkezhet minden olyan hallgató, aki az ELTE valamely budapesti karán nappali vagy levelező tagozaton folytat tanulmányokat (a doktori képzés kivételével), magyarul anyanyelvi szinten beszél, és tanulmányai befejezéséig még legalább három féléve van hátra.
A program résztvevői rendszeres ösztöndíjban részesülhetnek, valamint – szakhoz kötötten – a mentorálás beszámítható a tanulmányi kötelezettségekbe és ösztöndíjprogramokba. A mentorprogram közösségi élményt és szakmai fejlődési lehetőséget is kínál.
A csatlakozni kívánó hallgatók a Neptun-rendszerben jelentkezhetnek a TM1 kódú „Tanítsunk Magyarországért! 1.” felkészítő kurzusra. A kurzus öt alkalomból áll, pénteki vagy szombati napokon, tömbösített, jelenléti formában valósul meg. A TM1 kurzust elvégző hallgatók a Tanárképző Központ honlapján elérhető pályázatok benyújtásával jelentkezhetnek mentornak a következő félévre.
A már tapasztalattal rendelkező mentorok az aktuális mentori pályázati kiírásra adhatják be jelentkezésüket.