Szelektíven gyűjt a Rektori Hivatal

 

2014. október 9-én több mint félszáz szelektív gyűjtőedénnyel elkezdődött a papír és a PET-hulladékok gyűjtése a Rektori Hivatal Szerb utcai épületében. A programot az ELTE EKSZ (Egyetemisták a Környezettudatos Szemléletért) önkéntesei koordinálják. A mintegy ötvenöt szelektív hulladékgyűjtő edényt és kapcsolódó tájékoztatót az irodákban helyezték el.

 

 

Az EKSZ-programhoz 2008-as indulása óta mintegy 250 önkéntes csatlakozott hosszabb-rövidebb időre. Az eddigi 23.000 munkaóra alatt kiépült intézményi szelektív hulladékgyűjtés nemcsak a környezetnek hasznos, hanem az Egyetemnek is komoly anyagi megtakarítást jelent.

Az EKSZ az évek során nagyfokú önkéntes hallgatói és dolgozói bevonottságon alapuló informatív környezeti nevelési programot alakított ki 14 helyszínen (4 karon, 8 kollégiumban, 1 gyakorlógimnáziumban és az Egyetemi Könyvtárban), ezzel segítve az ELTE-n tanulók és dolgozók környezettudatosságát és az intézményi fenntarthatóságot. Az intézményi szelektív hulladékgyűjtés hatékonysága olyan fokúvá vált, hogy 4 kollégiumban (ADK, NFK, NUK, VUK) a lecsökkent hulladékmennyiségnek köszönhetően 2014. április 1-től csökkenteni lehetett a kihelyezett kommunális hulladékgyűjtő konténerek számát. Ezzel az ELTE EKSZ – a 2014. április és december közötti időszakra számítva – 2.250.000 Ft-os megtakarítást ér el.

EKSZ Facebook

 

2014.10.16.