Pro Notariis Hungariae Díjat kapott az ELTE ÁJK professzora

2025.12.17.
Pro Notariis Hungariae Díjat kapott az ELTE ÁJK professzora
A Magyar Országos Közjegyzői Kamara a 2025. évi Közép-európai Közjegyzői Kollokvium díjátadó ünnepségén a közjegyzői hivatásrend által nem közjegyzőnek adományozható legmagasabb elismerést, a Pro Notariis Hungariae Díjat adományozta Varga István egyetemi tanárnak, az ELTE Polgári Eljárásjogi Tanszék vezetőjének.

E díjban a MOKK azt a személyt részesíti, aki nem tagja a közjegyzői karnak, de munkájával, szakmai tevékenységével elősegíti és támogatja a magyar közjegyzőség működését, továbbá szakmai munkáját huzamosabb ideje kimagasló színvonalon végzi, jelentős tudományos tevékenységet fejt ki, szakmai életútja elismeréseként vált méltóvá a díj adományozására.

A kamara elnöke, Tóth Ádám a laudációban kiemelte Varga István ügyvédi és választottbírói tevékenységének széles nemzetközi elismertségét, vezető külföldi egyetemeken végzett tudományos és oktatói munkáját, valamint a közjegyzőség érdekében a Közjegyzők Közlönyének szerkesztőbizottsági tagjaként évekre visszatekintő szerepvállalását.

A korábbi években számos ELTE-s oktató vehette át a MOKK kitüntetését, a kamara 2012-ben Vékás Lajos professor emeritusnak, 2016-ban Németh János professor emeritusnak, az Alkotmánybíróság volt elnökének, 2021-ben Fuglinszky Ádámnak, a Polgári Jogi Tanszék egyetemi tanárának, 2024-ben Takáts Péternek, az ELTE Jogi Továbbképző Intézet címzetes egyetemi tanárának adományozta az elismerést.

Forrás: ELTE ÁJK