Nem csak a húszéveseké az ELTE

2012.10.01.
Nem csak a húszéveseké az ELTE
Az ELTE a nyugdíjas kollégákat is összekötő kapocs: az egyetem vezetése 2012. február 13-án kelt szenátusi határozatában fogadta el az Alumni Szabályzat módosítását, azóta hivatalosan is külön tagozatként működik az ELTE Nyugdíjas Klub, amely tagjai számára havi rendszerességgel különböző kulturális és szabadidős programokat biztosít.

Szeptember 21-én, az ELTE Trefort-kerti Campusán a Gólyavár szolgált helyszínéül a második Alumni Nyugdíjas Találkozónak. A rendezvény délután háromkor kezdődött, közel 200 résztvevővel. A találkozó háziasszonya Nagy Béláné Judit, az Alumni nyugdíjas tagozatának vezetője volt. 

Az egybegyűlteket Karácsony András rektorhelyettes és Seifert Tibor rektori főbiztos köszöntötte. ”Mint ahogy az Alumni Szervezetnek is kimondott célja, hogy keretet és lehetőséget biztosítson az öregdiákoknak a már meglévő kapcsolataik ápolására, újak kialakítására, úgy a Nyugdíjas Klub is egy kiváló fórum egyetemünk korábbi alkalmazottai számára, hogy egymással érintkezni, közös emlékeket felidézni, újfajta élményeket megosztani és ezek által gazdagodni tudjanak” – fogalmazott Karácsony András. 

A köszöntők és az ELTE néptáncegyüttesének műsora után a rektorhelyettes köszöntötte a jelenlévő körelnököket: Halászfy Évát, a TTK Állatrendszertani Intézetének egykori tudományos kutatóját, és a TTK volt dékánját, Kubics Imre professor emeritust és volt helyettes államtitkár urat, majd a leghosszabb ELTE-s munkaviszonnyal rendelkezőket is: Hágelmayer Istvánnét, az ÁJK Munkajogi Tanszékének nyugalmazott docensét, és Holics Lászlót, az ELTE Apáczai Csere János Gyakorlógimnázium és Kollégium nyugalmazott vezető tanárát, aki ezt írta a vendégkönyvbe: ”51 év az ELTE szolgálatában szép befejezéssel ért véget ezen a találkozón.”

Ezek után jó hangulatú, kötetlen beszélgetés következett a rendezvényzárásig. ”Személy szerint azt gondolom – de biztos vagyok benne, hogy mások is így gondolják – ha az ember olyan szerencsés, hogy az ELTE-n taníthatott (különösen, ha korábban diák is itt volt), soha nem akar búcsút mondani. Köszönöm a szervezést, és azt, hogy nem felejtenek el minket” – olvasható a Vendégkönyv egyik bejegyzésében.

Fotók az rendezvényről:

kep1kep2kep3kep4kep5

kep6kep7kep8kep9kep10

A rendezvényen készült összes képet itt tekintheti meg