Jelentkezés a Tanítsunk Magyarországért mentorprogramba

2025.02.08.
Jelentkezés a Tanítsunk Magyarországért mentorprogramba
A hátrányos helyzetű régiók általános iskolásait segítő programba az ELTE nappali vagy levelező tagozatos hallgatóit várják.

2025 tavaszán folytatódik a Tanítsunk Magyarországért Program az Eötvös Loránd Tudományegyetemen. Az ELTE 2020 óta vesz részt az országos kezdeményezésben, amelyben hallgatóink általános iskolás diákokat mentorálnak Nógrád és Pest megyei partneriskolákban. A program célja, hogy a közös munka és a közösen szerzett élmények tágítsák a kisdiákok horizontját, és segítsék őket abban, hogy képesek legyenek kihozni magukból a legjobbat – legyen az szakmaszerzés, érettségi, továbbtanulás, sport, művészetek és végül, de nem utolsósorban az elhelyezkedés a munkaerőpiacon.

A programban részt vevő hallgatók rendszeres ösztöndíjat, a több féléve mentorálók valamint a szenior mentorok további ösztöndíjat kapnak. Tanár szakos hallgatók esetében a mentorálás beleszámít az összefüggő egyéni iskolai gyakorlatba. A programra az ELTE bármely karáról jelentkezhetnek azok a nappali vagy levelező tagozaton tanuló hallgatók, akik anyanyelvi szinten beszélnek magyarul, és tanulmányaik befejezéséig még legalább három félévük van hátra. A mentoroknak a jelentkezés előtt felkészítő kurzusokon kell részt venniük, amelyeket jelenléti formában, tömbösítve tartanak öt alkalommal, pénteki és szombati napokon.

A programhoz a kezdő és folytató mentorok is az ELTE Tanárképző Központ honlapján elérhető pályázati felületen csatlakozhatnak, a kitöltött jelentkezési űrlapot és a hozzá tartozó nyilatkozatot az ELTE TKK számára kell megküldeni e-mailben.

Jelentkezési határidő: 2025. február 12. 23:59