Erzsébetvárosi ösztöndíj

2026.02.25.
Erzsébetvárosi ösztöndíj
Budapest VII. kerületében élő PhD-, DLA- és DBA-hallgatók a tavaszi szemeszterre havi 100 ezer forint támogatásra pályázhatnak.

Erzsébetváros Önkormányzatának támogatása a 2025/26-ös akadémiai év tavaszi szemeszterében március-július közötti időszakra vonatkozik, a támogatás össze havi 100 ezer forint. 

Pályázatot azok nyújthatnak be, akik legalább 1 éve bejelentett lakhellyel rendelkeznek Erzsébetvárosban, és életvitelszerűen a VII. kerületben élnek, ezzel együtt Magyarországon akkreditált doktori iskolában állami ösztöndíjas PhD-, DLA- vagy DBA-képzésen vesznek részt, vagy az állami ösztöndíj lejártát követő egy éven belül vannak, és disszertációjuk nyilvános vitája még nem történt meg. 

Az önkormányzat minden félévben tmaximum 20 hallgató számára biztosít ösztöndíjat, egy hallgató évente csak egy alkalommal részesülhet támogatásban. A támogatás odaítélése 5 fős zsűri javaslata alapján történik. 

Benyújtási határidő: 2026.03.01. éjfél

Részletes felhívás