Egyre népszerűbb a szelektív gyűjtés az ELTE-n
Az ELTE Egyetemisták a Környezettudatos Szemléletért (EKSZ) programhoz 2008-as indulása óta mintegy 250 önkéntes csatlakozott hosszabb-rövidebb időre. Az eddigi 23.000 munkaóra alatt kiépült az intézményi szelektív hulladékgyűjtés, ami nemcsak a környezetnek hasznos, hanem az Egyetemnek is komoly anyagi megtakarítást jelent.
Az EKSZ az évek során nagyfokú önkéntes hallgatói és dolgozói bevonottságon alapuló informatív környezeti nevelési programot alakított ki 14 helyszínen (4 karon, 8 kollégiumban, 1 gyakorlógimnáziumban és az Egyetemi Könyvtárban), ezzel segítve az ELTE-n tanulók és dolgozók környezettudatosságát és az intézményi fenntarthatóságot. A szervezet 2010 és 2013. december 31. között összesen 94 ezer kilogramm szelektív hulladékot gyűjtött vissza, 60 szemléletformáló rendezvényt tartott és 5500 növényt ültetett.
Az intézményi szelektív hulladékgyűjtés hatékonysága olyan fokúvá vált, hogy 4 kollégiumban (ADK, NFK, NUK, VUK) a lecsökkent hulladékmennyiségnek köszönhetően 2014. április 1-től csökkenteni lehetett a kihelyezett kommunális hulladékgyűjtő konténerek számát. Ezzel az ELTE EKSZ – a 2014. április és december közötti időszakra számítva – 2.250.000 Ft-os megtakarítást ér el.