Az ELTE GTK a marketingszakma Oscar-gáláján
A Kar az Age-Inclusive Marketing/Youth Engagement kategóriában jutott be az öt döntős közé, nem kisebb nevek, mint a McDonald’s, az OREO, a K&H Bank, valamint az Országos Mentőszolgálat mellett. A zsűri külön hangsúlyozta „A jövő ügynökei” kampány eredetiségét, valamint a bátorságot, hogy a megoldás szakít az általános felsőoktatási marketingkoncepcióval, amelyet végül Effie Finalist Díjjal jutalmaztak.
A GTK kommunikációs csapata a Visionix Production Kft-vel együttműködve alkotta meg a James Bond-filmeken alapuló kampánykoncepciót, amely a továbbtanulást, a pályaválasztást állította párhuzamba az öltönyös, ügynöki munkával, YouTube- és TikTok-videók formájában, a kivitelezési szakaszban pedig a Montwerk Media Kft. segítette a munkát. A kampány külön érdekessége, hogy a főbb szerepekben nem profi színészek, hanem a Kar hallgatói és oktatói álltak kamera elé. Az egyetlen kivétel Nagy Alex rendező volt, aki egy rövid jelenet erejéig szintén megmutatkozott a filmben.
A díj nemcsak azért nagy elismerés, mert az ELTE GTK egyedüli felsőoktatási intézményként kapott elismerést, hiszen az Effie-t nem véletlenül hívják a marketingszakma Oscarjának: a zsűri itt a legjobbak közül is a legjobbakat választja ki a rangos elismerésre.